KONST / Litografier / Litografi 7437073
*
nr 743 7073
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Litografi, Olle Nyman (1909-1999), -71, 46/400, Träd, motivets mått: 75 x 61
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:02:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 22:17:21
1
300 kr
25/2 21:24:50
2
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier naturmotiv olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Olle Nyman
nr 743 7073
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Litografi, Olle Nyman (1909-1999), -71, 46/400, Träd, motivets mått: 75 x 61
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 22:17:21 | 1 | 300 kr |
| 25/2 21:24:50 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier naturmotiv olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



